Logotype MittBohuslän

Förbundsdirektionen

Förbundsdirektionen 2019-2022

Ordförande Jerker Lundin (KD) Uddevalla

1:e vice ordförande Per-Arne Brink (S) Munkedal
per.brink@munkedal.se

2:e vice ordförande Klas-Göran Henriksson (S) Lysekil
klas-goran.henriksson@lysekil.se

Ledamöter

Kenneth Engelbrektsson (s) Uddevalla
kenneth.engelbrektsson@uddevalla.se

Gert-Ove Forsberg (LP) Lysekil
gert-ove.forsberg@lysekil.se

Martin Svenberg Rödin (m) Munkedal
martin.rodin@munkedal.se

Ersättare

Marie Pettersson (c) Uddevalla
marie.a.pettersson@uddevalla.se

Siw Lycke (c) Lysekil
siv.lycke@lysekil.se

Wiktoria Insulan (M) Lysekil
wiktoria.insulan@lysekil.se

Christer Börjesson (SD) Munkedal
anders.borjesson@mundedal.se

Carina Thorstensson (C) Munkedal
carina.thorstensson@munkedal.se

Joakim Persson (UP) Uddevalla

joakim.persson@uddevalla.se


Räddningstjänsten Mitt Bohuslän
Hans Därnemyr, förbundschef
Telefon 010-161 55 01